top of page

"Nie mogę znaleźć pracy od miesięcy." Czy można się wypalić szukając pracy?

Czy można się wypalić nie mając pracy?Pewnie, że można. Szukanie pracy to też praca. Wie to każdy, kto ma to za sobą.


Rynek bywa trudny. Kiedy przychodzi odmowa za odmową, można się załamać. Zwłaszcza kiedy samo poszukiwanie pracy nie jest naszą decyzją, a zmusiły nas do tego decyzje personalne w firmie. 🤷‍♀️


Jeśli też tak masz chcę Ci powiedzieć, że to jest (niestety) normalne. Ale co ważniejsze: to nie jest na zawsze.


Dziewczyna leży na łóżku załamana.

Chciałabym podpowiedzieć Ci kilka tipów, aby poradzić sobie z tym trudniejszym momentem lub w ogóle do niego nie dopuścić. 😊⏰ Wyznacz codzienne sloty czasowe na szukanie pracy. Potraktuj to jak… pracę. Nie przekraczaj ani nie pomijaj tych ram czasowych.🍎 Zadbaj o rutynę. Niby banał, ale to ona da Ci poczucie bezpieczeństwa. Dbaj o odpowiednią ilość snu, zdrową dietę i regularną aktywność fizyczną. Dzięki temu Twoja głowa będzie mniej zestresowana, a aktualnie przecież o to chodzi.📚 Jeśli dostajesz feedback od rekruterów, nie obrażaj się na niego, nie zostawiaj go w mailowym grobie, tylko potraktuj serio. Zrób kurs, wykup kilka lekcji angielskiego, zerknij na darmowe szkolenia np. na Grow With Google.👩‍💻 Nie dostajesz feedbacku? Proś o niego! To Twoja szansa na rozwój, nie odpuszczaj tak łatwo :)


(Hej, rekruterze, jeśli to czytasz: Twój feedback może komuś naprawdę pomóc! Znajdź chociaż kilka minut i daj odrzuconemu kandydatowi znać, co mógłby poprawić z Twojej, eksperckiej perspektywy.)🎸 Czy masz taką rzecz, o której myślisz „rozkręcił_bym to, gdyby tylko było więcej czasu”? Może rękodzieło, jakaś prywatna pasja, tłumaczenia, szkolenia, a może jeszcze coś innego?

Właśnie masz więcej czasu – wykorzystaj go! Może okaże się, że uda Ci się to zmonetyzować tak korzystnie, że poszukiwanie pracy przestanie być Twoim problemem!
Szukasz kogoś, kto dmuchnie w Twoje zawodowe żagle?

Zapisz się na bezpłatną kawkę ze mną pod tym linkiem, aby omówić Twoje zawodowe problemy i wspólnie znaleźć rozwiązanie. 😊


Yorumlar


Yorumlara kapatıldı.
bottom of page