top of page

Czy wpisywać zainteresowania do CV? Czy wpisanie pasji do CV pomaga czy szkodzi? Analiza ekspertki ds. rekrutacji.

Zainteresowania w CV - czy to naprawdę istotna informacja? To pytanie często zadajecie mi podczas naszych konsultacji kariery. Dziś przyjrzymy się temu zagadnieniu z mojej perspektywy, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i dostarczyć klarownych odpowiedzi.


Czy zainteresowania mają znaczenie w CV?

Zainteresowania zwykle nie są informacją kluczową dla potencjalnego pracodawcy. Wpisanie ich do CV może być dla Ciebie podwójnym ostrzem - w zależności od tego, kto będzie przeglądał Twoje CV. Pamiętaj o tym, że rekruterzy bywają różni i to często od tej jednej osoby zależy Twoja ewentualna przyszłość w danej firmie. Rozważmy więc plusy i minusy wpisywania pasji do CV.


Psst... Jeśli masz więcej wątpliwości odnośnie szukania pracy lub idealnego CV chętnie odpowiem na Twoje pytania podczas konsultacji kariery lub stworzę Twoje CV za Ciebie.zdjęcie: mężczyzna piszący notatki patrząc w komputer


Zainteresowania jako temat do rozmowy

Jedną z przewag umieszczenia zainteresowań w CV jest ich potencjał jako tematu rozmowy podczas spotkania rekrutacyjnego. Pasje kandydata mogą zainteresować rekrutera i stanowić punkt wyjścia do nawiązania luźnej, lecz wartościowej rozmowy. W ten sposób, zainteresowania stają się narzędziem budowania relacji, co może być kluczowe w procesie rekrutacji.


Zainteresowania jako sposób zapamiętania kandydata

Oryginalne zainteresowania mogą również przyczynić się do zapamiętania kandydata przez rekrutera. Jeśli pasje są nietypowe lub wyjątkowe, mogą one wyróżnić kandydata spośród innych aplikujących na dane stanowisko. W ten sposób, zainteresowania stają się elementem budującym wizerunek kandydata, co może być istotne w konkurencyjnym środowisku pracy.


Potencjalne zagrożenia związane z zainteresowaniami w CV

Należy jednak pamiętać, że nie wszyscy rekruterzy stosują profesjonalne podejście do oceny kandydatów. Nieumiejętne interpretowanie zainteresowań może prowadzić do nieprawidłowych wniosków na temat kandydata.

Na przykład, jeśli ktoś kolekcjonuje znaczki, niektórzy rekruterzy mogą pochopnie uznać, że ta osoba jest introwertyczna. Niektóre stanowiska są uznawane za bardziej optymalne dla osób ekstrawertycznych (często błędnie), więc taki nieumiejętny rekruter mógłby źle zinterpretować to hobby jako minus dla kandydata. 


Podsumowanie

Zainteresowania nie są kluczowym elementem CV, jednak ich umiejętne ujęcie może przynieść korzyści podczas procesu rekrutacji. Hobby kandydata mogą stanowić temat small talku podczas spotkania rekrutacyjnego oraz pomóc rekruterowi zapamiętać kandydata. Warto jednak zachować zdrowy rozsądek i rozważyć, jakie zainteresowania warto umieścić w CV, aby jak najlepiej oddać swoje umiejętności i osobowość.

W końcu, CV powinno być spójne i ukazywać kandydata w jak najkorzystniejszym świetle, więc jeśli zainteresowania mają potencjał, aby wspierać ten cel, warto je uwzględnić. Jednakże, zawsze należy pamiętać o kontekście i potencjalnych interpretacjach przez rekruterów.


Hej hej!

Jeśli obecnie szukasz pracy i zmagasz się z trudnościami, chętnie Ci pomogę! Sprawdź moją ofertę klikając tutaj. Z pewnością znajdziesz to, co Cię interesuje. :)


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page