top of page

Czy warto korzystać z Urzędu Pracy? Urząd Pracy, a niezależny doradca zawodowy.

Szukasz pracy i chcesz stracić trochę czasu? Wybierz się na konsultację do urzędu pracy.


Dostaniesz przestarzałą wiedzę, informacje nieadekwatne do rzeczywistości i oferty nieodpowiadające Twoim potrzebom. I, sukces! Zmarnujesz trochę czasu.


W urzędzie pracy znajdziesz wiele, ale nie rzetelne doradztwo zawodowe.

I mam na to dowody.


Mem. Co znajdziesz w Urzędzie Pracy? Rysunek herbatki i gry w pasjansa. Czego nie znajdziesz w urzędzie pracy? Pracy.

Jakiś czas temu trafiła do mnie osoba w trakcie poszukiwania swojej zawodowej drogi. Konsultowała CV właśnie w urzędzie pracy.


W urzędzie, w którym powinni pracować specjaliści, prawda? A specjaliści znają aktualne trendy, czy tak? I są od tego, żeby dobrze doradzić osobie bez pracy?


Cóż, niby tak, ale efekt temu przeczył. Bo widzisz, to CV nie było dobre. Nie było nawet OK. Jeśli mam być szczera, było po prostu złe. I to nie dlatego, że kandydat nie miał kwalifikacji – miał, i to świetne. Po prostu dokument nie spełniał jakichkolwiek standardów, nie miałby szans przebić się w rekrutacji. Właściwie jedyną jego zaletą było to, że… był.


Dlatego, jeśli:

💡chcesz znaleźć pracę,

💡chcesz przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej,

💡chcesz się przebranżowić,

💡szukasz swojej drogi zawodowej,


❌NIE IDŹ DO URZĘDU PRACY. Tam tego (najprawdopodobniej) nie znajdziesz. ❌


Niezależnie od Twojego sukcesu rekrutacyjnego, urzędnik i tak będzie miał pracę, dlatego jego motywacja jest zupełnie inna niż niezależnego doradcy zawodowego. Jeśli ten drugi źle Ci doradzi, nie utrzyma się długo na rynku. Dlatego przedstawi Ci najlepsze rozwiązania i metody, które działają.


Już jedna konsultacja może dać świetne efekty i zwrot w postaci pasującej do Twoich potrzeb (i wymagań finansowych) pracy. Warto!


W takim razie, czy urzędy pracy to przeżytek i archaizm? Niekoniecznie - to zależy co chcesz załatwić. Swoim podopiecznym polecam wizytę tam, kiedy:

✅chcą zdobyć nowe kwalifikacje dzięki dofinansowanym szkoleniom,

✅otwierają działalność i chcą pozyskać finansowanie,

✅chcą zaczerpnąć wiedzy o aktualnych naborach na dotacje.


W innych przypadkach zdecydowanie lepszym kierunkiem jest niezależny doradca zawodowy.


Możesz zapisać się do mnie na konsultację z zakresu doradztwa zawodowego tutaj. A jeśli przed tym chcesz mnie lepiej poznać, zapraszam na bezpłatną wirtualną kawę. ☕

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page