top of page

Uniwersalne i skuteczne CV - czy istnieje coś takiego?

❓Czy istnieje uniwersalne CV, które pozwoli Ci znaleźć pracę w 2024 roku?❓


Pewnie, że tak!

W końcu tworzenie CV to nic trudnego!

Wrzucasz dane w darmowy kreator CV, wybierasz darmowy szablon do CV, to wszystko się chwilę mieli i gotowe! Nijakie, powtarzalne, niedopasowane do potrzeb rekrutacji i obecnego rynku pracy CV ląduje w Twoich rękach (nierzadko za okazyjną cenę kilku - kilkunastu złotych, o czym dowiadujesz się dopiero po kliknięciu „generuj”).


Jakoś tak kiepsko to brzmi, prawda?


Takie CV może i jest uniwersalne. 


❌ale UNIWERSALNE nie znaczy SKUTECZNE.❌


Inforgrafika z napisem "cv uniwersalne, ale czy skuteczne"

Wyobraź sobie rekrutera, który dostał właśnie 50 aplikacji, a to tylko jeden z kilku projektów, które prowadzi. Może ma czas przeczytać wszystkie, a może nie. I pewnie, możesz się obruszać, że to jego praca dokładnie zapoznać się ze wszystkimi. Ale rolą naszych polityków jest dobrze zarządzać państwem, tymczasem niedawno mieliśmy dwucyfrową inflację.


Spójrzmy prawdzie w oczy: rekruterzy często po prostu nie mają czasu. Myślę, że oni sami woleliby mieć go więcej, ale takie są fakty.


A ja chcę pomóc Ci zwiększyć Twoje szanse na zmianę pracy i pokonać konkurencję, dlatego muszę brać te fakty pod uwagę. I dlatego wiem, że nie uniwersalne, a skuteczne, profesjonalne i dostosowane CV jest niezbędne.Ale dostosowane do czego? - możesz spytać.


Skuteczne CV powinno być dopasowane do:

💼kraju pracodawcy,

💼firmy,

💼potrzeb konkretnego stanowiska,

💼branży.


Wygląd CV jest uzależniony również od Twojej ścieżki kariery zawodowej. Inne CV będzie składał junior, inne prezes, innego wymagają stanowiska kreatywne, a innego analityczne czy techniczne.


Dodatkowo, jeśli mierzysz się obecnie z przebranżowieniem, powrotem na rynek pracy, lub np. chcesz znaleźć pracę zdalną, powinieneś również wziąć to pod uwagę.


Pierwszym nieoczywistym elementem, który szlifujemy na konsultacjach z moimi klientami, jest opis „O mnie”. Wiele osób myśli, że tej sekcji to i tak nikt nie czyta, nie ma się co nad nią pochylać, wystarczy wpisać tam cokolwiek. Tymczasem to świetne miejsce, aby nawiązać pierwszy kontakt z rekruterem, powiedzieć mu coś o sobie, o tym, czego szukasz, jakie masz aspiracje, co chcesz wnieść do firmy i czego oczekujesz od tej współpracy. 


A po tym przechodzimy do kolejnych, równie ważnych kwestii. Jakich?


Dowiesz się na konsultacji – możesz się ze mną umówić na konsultację swojego CV.

A jeśli przy okazji chcesz omówić np. jak skutecznie szukać pracy, jak się przebranżowić lub budować swoją markę osobistą polecam Ci dłuższą konsultację, którą umówisz tutaj.


A dla zabieganych polecam usługę profesjonalnego pisania CV na zamówienie, gdzie ja ogarniam cały proces za Ciebie. :)


Zrób pierwszy krok do rozwoju zawodowego i świadomego budowania swojej kariery. :)

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page