top of page

Jak NIE szukać pracy w 2024 roku. 11 typowych błędów.

Szukanie pracy może być jak wyprawa przez gąszcz, pełna nieoczekiwanych zakrętów i pułapek. W tym procesie łatwo popełnić błędy, które mogą zaszkodzić naszym szansom na zdobycie wymarzonej posady. Dlatego dziś chciałabym podzielić się z Wami jedenastoma typowymi błędami kandydatów popełnianych w procesie szukania pracy.


Grafika z napisem "11 błędów, jakie popełniasz w procesie szukania pracy"

1. Ograniczone sposoby szukania pracy

Aplikujesz tylko i wyłącznie na oferty pracy widoczne na portalach ogłoszeniowych. Nie szukasz innych źródeł ofert pracy lub innych sposobów dotarcia do pracodawcy.


2. Nie wiesz czego dokładnie szukasz

Nie wiesz jakie dokładnie stanowiska, by Cię zadowoliły. Aplikujesz spontanicznie - pod wpływem chwili. Nie masz strategii na poszukiwania pracy.


3. Jedno CV na wszystkie ogłoszenia

Nie szukasz sposobów na spersonalizowanie swojego CV. Nie dopasowujesz swojego CV do ogłoszeń.


4. Stawiasz na ilość, a nie jakość

Nie czytasz nic na temat pracodawcy. Ba! Nie czytasz nawet do końca ogłoszenia o pracę. Aplikujesz jak leci.


5. Nie zapisujesz, gdzie aplikowałeś/(aś)

Nie zapisujesz też jakie widełki podałeś/(aś) danemu pracodawcy, ani jakie informacje zawarłeś/(aś) w formularzu aplikacyjnym.


6. Nie aplikujesz, jeśli nie spełniasz wymagań

Rezygnujesz z aplikowania na ogłoszenie, jeśli nie spełniasz części wymagań. Albo 100%, albo nic.


7. Zniechęcasz się

Gdy nachodzi negatywny feedback, myślisz o sobie źle. Nie potrafisz myśleć pozytywnie o tym procesie, przez co idzie Ci coraz gorzej. Tracisz wiarę w siebie i Twoja samoocena spada.


8. Zdajesz się tylko na siebie

Nie wykorzystujesz potencjału swojej sieci kontaktów. Chcesz poradzić sobie samodzielnie. Nie dopytujesz innych o możliwości, ani nie rozmawiasz z nikim o swoich zamiarach.


9. Nie wykorzystujesz potencjału LinkedIn

Nie posiadasz profilu LinkedIn lub Twoje konto jest kompletnie umarłe. Nie wykorzystujesz możliwości, jakie daje LinkedIn kandydatom.


10. Nie budujesz swojej marki osobistej

Przypominasz sobie o swojej marce osobistej tylko w momentach poszukiwań pracy. Nie podchodzisz do tego w sposób długoterminowy.


11. Nie poszukujesz wsparcia

Z nikim nie rozmawiasz o swoich poszukiwaniach. Nie chcesz zawracać innym głowy. Nie chcesz sprawiać wrażenia ofiary lub nieudacznika. Nie poszukujesz wsparcia i porad od innych osób.


A jeśli potrzebujesz porady lub wsparcia w procesie szukania pracy, zapisz się na konsultację ze mną klikając tutaj! Chętnie Ci pomogę w rozwoju kariery!Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page